Fıratın Sesi Gazetesi
Son Dakika
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay Siverek'te Eğitime Kar Engeli KURSİYERLERDEN ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ METEOROLOJİ UYARDI KAR GELİYOR SİGARA KAÇAKÇILARINA BÜYÜK DARBE ZEHİR TACİRLERİNE ŞAFAK OPERASYONU YÜZME HAVUZU SEZONU KAPATTI SAHTE EHLİYETLE ESRAR SEVKİYATI
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
 
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
 
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
 
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
SİVİL-DER'den Basın Açıklaması
 

SİVİL-DER'den Basın Açıklaması

Siverek’i il yapma ve Kalkındırma Derneği proje üyeleri ile birlikte dernek binasında basın açıklaması düzenleyerek katkıda bulunan proje üyelerine katılık ve teşekkür belgesi verildi.

28 Eylül 2012 Cuma 10:34
Yazdır

Kızılay işhanın da bulunan dernek binasında yapılan basın açıklamasında Dernek Başkanı Muzaffer Bayram Proje Adına Yaptığı açıklamada şunları kaydetti.’’ 25 Eylül 2012 tarihinde Siverekliler olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı, toplu kitap okuma kategorisinde Ahmet Arif’in Anadoluyum ben adlı şiirini okuyarak dünya rekoru kırdık. Bu rekor evet Siverek’e ait artık. 33.631 kişinin alana giriş yaptığı, çıkışlar ve alanda bulunup metni okumayan kişiler düşüldükten sonra 30.231 kişiyle kayıt altına alınan dünya okuma rekoru Sivereklilere ait. Fakat bu rekorda Siverek dostlarının, Siverekli olmayıp bu heyecanı kalbinde en az bizler kadar duyan dostlarımızın çok büyük emekleri ve katkıları var. Rekora girişiminin hemen ardından, büyük bir aile olarak Sivereklilere bir teşekkür metni yayınladık. Fakat dostlarımızın katkılarını unutmamız mümkün değil.

Proje kapsamında tüm siyasi parti liderlerine davetler gönderilmişti. CHP genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetimize karşılık vermesi, yurtdışında olacağını belirterek genel başkan yardımcısı düzeyinde katılım sözü bizleri mutlu etmişti. Siverek’in il olması için TBMM’ye önerge vermiş Sayın Sezgin Tanrıkulu beyefendinin o gün aramızda olması bizler için hem çok anlamlı hem de önemlidir. Yine daha önce derneğimizi de ziyaret etmiş CHP milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir beyefendinin rekor heyecanının bizlerle beraber o alanda yaşaması bizler için samimiyetinin bir göstergesiydi. Özellikle Ahmet Aynal Bey ve Ferat Karataş beyin bu konuda katkılarına değinmeden geçemeyeceğim.

Proje için Şanlıurfa Valiliğinin onayı ile il genel meclisinin kararıyla bir finansal katkı sağlanmıştı. Şanlıurfa Valimiz Celalettin Güvenç beyefendiye, oybirliğiyle alınan bu kararda katkıları olan tüm il encümenlerine ama özellikle Mehmet Yavuzaslan beyefendiye teşekkürler.

Şanlıurfa Belediye Başkanımız Sayın A. Eşref Fakkıbaba’nın gerek tır sahne ve bariyer, gerek Şanlıurfa’da reklâm afişlerinin yer alması hususunda destekleri ve gerekse Urfa’dan o gün saat 8.00’dan sonra katılımcılar için otobüs tahsis etmesi bizler için çok önemliydi. Şanlıurfa Belediye başkan yardımcıları Sayın Emin İzol ve Sayın İbrahim Güllüoğlu beyefendilere hem aramızda bizlerle oldukları hem de tüm teknik konularda bizlere yardımcı oldukları için sonsuz teşekkürler. Yine Necmi Karadağ beyefendi ve Adnan Okan beyefendiye ne kadar teşekkür etsek azdır.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi Başkanı Avukat Osman Baydemir beyefendi alan ile ilgili ihtiyaç duyduğumuz seyyar tuvaletleri bizlere tahsis etmiştiler. Samimiyetleri ve nezaketleri için minnettarız.

Program için bizlere online katılım sözü veren ve seslendirdiği şarkılarla gönlümüzde taht kurmuş değerli Kürt sanatçı Sayın Ciwan Haco’ya, sayın İsmet Uzun ve sayın Şiyar Kandemir’e sonsuz teşekkürler.

Davetimizi büyük bir nezaketle karşılayan ve rahatsızlığı nedeniyle aramızda bulunamayan Sayın Doğan Hızlan beyefendiye; programının yoğunluğu nedeniyle aramızda olamayan ve üzüntüleri bildirirken sözcük bulamayan Sayın Osman Şahin beyefendiye; Sayın Gökhan Gürses beyefendiye teşekkürler.

Mehmet Uzun ve edebiyat söyleşimizde yer alan Sayın Şeyhmus Diken beyefendiye sonsuz teşekkürler. Programımıza renk kattınız.

Davetimizi büyük bir nezaketle karşılayan Türkiye Pen Yazarlar Derneği başkanı Sayın Tarık Günersel beyefendiye, aramızda o heyecanı ve mutluluğu bizlerle yaşayan Pen derneği ikinci başkanı Sayın Halil İbrahim Özcan beyefendiye teşekkürler. Türkiye yazarlar sendikası başkanı Sayın Mustafa Kozyazı beyefendiye ve yönetim kurulunu temsilen yirmi saatlik yolu göze alarak aramızda bulunan Sayın Leyla Şahin hanımefendi ve Müslüm Çelik beyefendiye sonsuz teşekkürler. Yazar İbrahim Tığ beyefendiye aramızda bulunması ve tüm aksaklıklara göstermiş olduğu hoşgörü nedeniyle teşekkürler.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Sayın Hüseyin Kurt ve Anadolu yazarlar birliği Şanlıurfa temsilcisi yazar Sayın Necdet Karasevda beyefendiye katkılarından dolayı teşekkürler.

Şanlıurfa İl emniyet müdürümüz ve Siverek Alay komutanımıza; Viranşehir ve Hilvan belediye başkanlarımıza aramızda bulundukları için sonsuz teşekkürler.

Siverekli olmamalarına rağmen en az bizler kadar ter döken, o heyecanı ve mutluluğu yaşayan Siverek Türk Eğitim Sen başkanı Sayın Muhammet bey, Alper bey, Caner bey ve tüm üyelerine; yine Siverek Özgür Eğitim Sen Cengiz hocama sonsuz teşekkürler.

Rekor öncesi vekâleten Siverek’te bulunan Hilvan Kaymakamı Sayın Uğur Sezer beyefendiye katkıları nedeniyle özel teşekkürü borç biliyoruz.

Newyork Giresunlular Derneği başkanı Sayın Savaş beye projenin finansmanında kullanılmak üzere gönderdiği parasal tutar için teşekkürler.

Ve son olarak belki de Siverek dostluğunun şahsiyetinde simgeleştiği, çoğu kişinin kendisini Siverekli olarak bildiği ve toplu kitap okuma rekorunda proje meclisimizde de yer alan ve belki de bu projede bizlerden daha çok emeği geçen, rekorunu egale ettiğimiz güzel Malatya’nın güzel insanı, değerli hocam Sayın Hüseyin Demirbağ beyefendiye sonsuz teşekkürler.

Siz olmasaydınız eksik kalırdık…

Sivil Der yönetim Kurulu üyeleri daha sonra dernek binasında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anahtar Kelimeler: siverek’i, yapma, kalkındırma, derneği, proje
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /veriservisi/doviz.php was not found on this server.

USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Anket
Sitemizin Tasarımını Beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Daha Güzel Olabilirdi
Süper Olmuş
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Birmingham City ile Leeds United arasında Birmingham'da yapılan futbol maçı sırasında yangın çıktı: 40 kişi öldü, 150 kişi yaralandı.
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur