Fıratın Sesi Gazetesi
Son Dakika
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay Siverek'te Eğitime Kar Engeli KURSİYERLERDEN ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ METEOROLOJİ UYARDI KAR GELİYOR SİGARA KAÇAKÇILARINA BÜYÜK DARBE ZEHİR TACİRLERİNE ŞAFAK OPERASYONU YÜZME HAVUZU SEZONU KAPATTI SAHTE EHLİYETLE ESRAR SEVKİYATI
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
Petrol İstasyonu karşısında Anız Yangını
 
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
Siverek Belediyesi'nin Park Çalışması
 
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
Şanlıurfa'da Mültecilerle ilgi Çalıştay
 
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Siverek'te Eğitime Kar Engeli
Cuma Yılmaz
 

HALKIMIZLA BİRLİKTE GÜÇLENİYORUZ, GELİŞİYORUZ

Cuma Yılmaz

cumayilmaz82@hotmail.com
22 Mart 2013 Cuma 14:17
Yazdır

Fıratın sesi gazetesi yedi yıl önce bu gün zor ve ilkel koşullardan, imkânsızlıklar içerisinde yayın hayatına başlamıştı. Gerek maddi ve gerekse manevi zorluklara rağmen Fıratın sesi gazetesi bu gün yedi yılını başarıyla kutlamıştır. Bu gün Fıratın sesi gazetesi için önemi ve anlamı büyüktür. Gazetenin kuruluşu tesadüfte olsa böyle anlamlı bir güne, yani Newroza denk gelmesi gazetenin yıldönümleri kutlamasını daha da anlamlı kılmıştır.

 

Gerçekte gazetenin yedinci kuruluş yıldönümünü böyle anlamlı bir newroz gününde kutlaması, bu newrozunda yeni bir döneme, yeni bir başlangıca denk gelmesi de önemli ve anlamlıdır.

 

Fıratın sesi gazetesi her zaman Haksızlığa karşı haklının yeninde yer alarak, savaşa karşı barışı savunarak, kan davalarına karşı barışı, silahlanmaya karşı silahsızlanmayı savunarak bu günlere gelmiştir.

 

Fıratın sesi gazetesi ilçemiz sorunlarına her zaman duyarlı olmuş, ilçenin sorunları gündemde tutarak, sorunlara yapıcı eleştırılsel bir yaklaşımla yaklaşarak kendini geliştirmiştir.

 

Fıratın sesi gazetesi tarafsızlık ilkesinden kurulduğu günden bu güne taviz vermeyerek gelmiştir.

 

Fıratın gazetesi her zaman gerçek haberlerin peşinde koşarak güçlenmiştir.

 

Fıratın sesi gazetesi SİVEREK halkının kulağı, gözü, sesi ilkesini kendine şiar edinerek bu gelmiştir.

 

Fıratın sesi kişilerin haklarına her zaman saygılı davranmış, kişilere yönelik yayın yapmamış, her zaman sorunlarla, projelerle ilgili yayın politikasını sürdürmüştür.

 

Fıratın sesi gazetesi basının demokrasinin vazgeçilmez ilkelerinden bilinciyle, yayın hayatıyla demokrasinin güçlenmesi için her türlü çabayı sarf ederek yedi kuruluş yıldönümü kutlamıştır.

 

Fıratın sesi bu gün sadece yedinci kuruluş yıldönümünü kutlamamış, aynı zamanda barış sürecine de tanıklık etmiştir. Bu kendi kuruluşunu ve barışı tarih sayfalarına not düşerek kayıt altına almıştır.

 

Fıratın sesi gazetesi görevini yaparken, aynı zamanda SİVEREK’İN sorunlarını kayıt altına alarak Siverek tarihini yazarak, ileriki nesillere aktarmakla görevini layıkıyla yerine getirmektedir.

 

Fıratın sesi sansüre karşı olduğu gibi, yalan haberçiliğede karşı, dik duruşuyla bu güne kadar güçlenerek gelmiştir.

 

Fıratın sesi gazetesi yasaklara karşı, basın özgürlüğünü, fikir özgürlüğünü, düşünce özgürlüğünü savunarak güçlenmiştir.

 

Basın toplumun gelişmesinde, kalkışmasında, ilerlemesindeki yeri hiçbir zaman inkâr edilemez. Toplumsal barışının, çalışma barışının, iş barışının sağlanmasındaki basının önemi, anlamı büyüktür.

 

Basın bizim görmediğimiz gören, duymadığımızı duyan, konuşamadığımızı konuşan, halkın sorunlarını dile getiren, sorunların çözüme katkı sunan tarafsız güçtür, küvettir.

 

Evet, sevgili Fıratın sesi okuyucular gazetemiz sizlerle birlikte vardır, sizlerle birlikte var olacaktır. Çünkü gazetemiz gücünü sizden almaktadır. Gazetemiz hiçbir siyasi akımın borazanlığını bu güne kadar yapmadığı gibi bundan sonra yapmayacaktır. Yayın politikasında her zaman şeffaf bir politika izlemiş bundan sonra izleyecektir.

 

İki yılı aşkın bir süredir “Arada bir” ve “Günün Notu” adı altında sizlerleyim.Bende bu şevki siz okuyucularımdan ve gazete çalışanlarından alıyorum.Kalemim el verdikçe tarafsız,ilkeli,şeffaf bir şekilde yazarak düşücülerimizi sizinle paylaşmaya çalışacağım.Amacımız gazetemizle birlikte SİVEREK’E katkı sunmak,gelişmesine bir nebzede olsa,”çorbada tuzumuz olsun” diyebilmektir.Nice Yedi yıllarla hep birlikte…..
CUMA YILMAZ

Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Finans
İMKB 100
USD ALIŞ
404 Not Found

Not Found

The requested URL /veriservisi/doviz.php was not found on this server.

USD SATIŞ
EURO ALIŞ
EURO SATIŞ
POUND ALIŞ
POUND SATIŞ
ALTIN ALIŞ
ALTIN SATIŞ
Anket
Sitemizin Tasarımını Beğendiniz mi?
Evet
Hayır
Daha Güzel Olabilirdi
Süper Olmuş
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1985 Birmingham City ile Leeds United arasında Birmingham'da yapılan futbol maçı sırasında yangın çıktı: 40 kişi öldü, 150 kişi yaralandı.
Namaz Vakitleri
İmsak
05:16
Güneş
06:57
Öğlen
13:22
İkindi
16:49
Akşam
19:27
Yatsı
20:56
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur